blog-grid

Shkëndija – Mladost C.D.

Shkëndija ka nisur me lojë bindëse dhe fitore sezonin e ri në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë. ‘Kuqezinjtë’ fituan 3:1 përballë debutuesit në elitën e futbollit vendor, Mlladost Carev Dvor, në një ndeshje të dominuat tërësis...

blog-grid

Shkëndija – Vardar

Humbje në një takim që duhej fituar Shkëndija është mundur 1:3 nga Vardari në një takim ku skuadra vuajti në fillim, por u rrikthye në vazhdim dhe me impenjimin e dhënë duhej të fitonte. Humbje 1:3 nga Vardari në derbin e xhiros së dytë n...

blog-grid

Metalurg – Shkëndija

Ibraimi dhe Demiri realizojnë në 10-të minutat e para duke i dhënë epërsi të sigurtë të Shkëndijës, që më pas administroi pa problem lojën dhe me Zhuniorin në pjesën e dytë fiksoi fitoren bindëse 0:3. Shkëndija ka sjell reagim të përk...

blog-grid

Shkëndija – Bregallnica

Klasikë ‘kuqezi’ në stadiumin e qyteti në Gostivar. ‘Viktimë’ ishte Bregallnica që megjithë humbjen duhet të jetë e lumtur që në Shtip kthehet me vetëm 5 gola të pranuar. Shkëndija zhvilloi bindshëm ndeshjen më të mirë kohëve të...

blog-grid

Horizont T. – Shkëndija

Fitore e pastërt 0:3 në Turnovë Vazhdon seria pozitive e ‘kuqezinjëve’ që fitojnë bindshëm tre takimet e fundit, me një gol-diferenë 11:1. Pas Metalurgut (0:3) dhe Bregallnicës (5:1), Horizonti është ekipi i rradhës që ka ndjerë ‘forc...

blog-grid

Shkëndija – Sileks

Tjetër fitore e skuadrës ‘kuqezi’ për fitore të gjashtë me rradhë dhe e shtata në tetë takime të zhvilluara. Sileksi është mundur 3:1 në kuadër të xhiros së 8-të në Cair të Shkupit në një takim që u hap me golin e mrekullueshëm t...

blog-grid

Shkëndija – Horizont

Hap fals me Horizont Turnovën Shkëndija është ndalur me barazim 2:2 me Horizont Turnovën në Kërçovë në një takim që solli performansë të dobët të ‘kuqezinjëve’. Shkëndija kishte dy herë epërsi, mirëpo lejoi kundërshtari të merr ...

blog-grid

Bregallnica – Shkëndija

Kuqezinjtë’ kanë arsyetuar epitetin e favoritit kundër Bregallnicës, duke shënuar fitore 0:2 në kuadër të xhiros së 13-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë. Të përzgjedhurit e trajnerit Duro në fillim të takimit patën pak...

blog-grid

Renova – Shkëndija

Shkëndija ka lëshuar rast të mirë për të marrë kreun e tabelës, pasi është ndalur me barazim pa gola me Renovën. Takimi i xhiros së 15-të u luajt në Kërçovë pasi të dielën i njëjti u shty për një ditë pas kushteve të vështira në ...

blog-grid

Shkëndija – Rabotniçki

Derbi i xhiros së 16-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë ka sjellë barazim 1:1 për Shkëndijën, që nuk arriti të fitojë Rabotniçkin në duelin e zhvilluar në Kërçovë. Pas fitores së mesjavës me Vardarin ekipi u duk jo komod ...

Ndeshjet e ardhshme